logotype

Wycieczki z Karpacza

Skalne Miasto + Laboratorium Hitlera


Opis wycieczki:

Piaskowe formy skalny, spacer po wąwozie, spływ po górskim jeziorku, wodospad, czas wolny. Arado - Tajemnicze Zaginione Laboratorium Hitlera. Pokaz iluminacji, efekty audio, odkrywanie niemieckich tajemnic z przewodnikiem w roli polskiego agenta.

 

 

 

Czytaj więcej: Skalne Miasto + Laboratorium Hitlera

Praga z rejsem po Wełtawie


Opis wycieczki:

W programie wycieczki zwiedzanie najstarszych i najbardziej znanych praskich zabytków : Pohorzelec, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloy, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti, Muzeum Miniatur. Po zwiedzaniu czas wolny a następnie spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie wieczornego zwiedzania Pragi podczas godzinnego rejsu po Wełtawie. Po zakończeniu wyjazd z Pragi.

 

 

 

Czytaj więcej: Praga z rejsem po Wełtawie

Miśnia i Moritzburg


Opis wycieczki:

Miśnia to miasto położone nad brzegiem Łaby, 25km dzieli je od Drezna. Produkowana jest tu od 300 lat znana na całym świecie porcelana miśnieńska. Na wysokim wzgórzu, w pobliżu zabytkowego centrum znajduje się późnogotycki zamek Albrechtsburg Następnie zwiedzamy Pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii barokowy pałac na wodzie dynastii Wettinów ze słynną kolekcją poroża i trofeów myśliwskich.

 

 

 

Czytaj więcej: Miśnia i Moritzburg

Wiedeń


Opis wycieczki:

Wyjazd z Karpacza, przejazd w kierunku granicy w Lubawce. Czas wolny po stronie czeskiej na drobne zakupy, śniadanie. Przyjazd do Wiednia, zwiedzanie: Ring Wiedeński- Ministerstwo Wojny, Opera Wiedeńska, Plac Marii Teresy, spacer po Wiedniu: Parlament, Ratusz, Teatr Cesarski, Ogrody Miejskie, Hofburg (siedziba Cesarzy), Kohlmarkt, Kartnerstrasse, Plac Św. Szczepana, Katedra Św.Szczepana, czas wolny w dzielnicy Hundertwassera.

 

 

 

Czytaj więcej: Wiedeń

Praga


Opis wycieczki:

Praga to wyjątkowe miasto, które czeka na nas tuż za granicą, u naszych południowych sąsiadów. Wielowiekowa historia tej czeskiej metropolii o wspaniałej atmosferze zaowocowała w licznych znanych zakątkach – Hradczany, Złota Uliczka, Stare Miasto czy Most Karola to tylko niektóre z popularnych miejsc, które obejmuje nasza wycieczka do Pragi.

W niskiej cenie można zobaczyć wraz z naszym biurem turystycznym „Karkonosze” stolicę Czech. Każda nasza wycieczka do Pragi to nie tylko zwiedzanie, ale również czas wolny. Poznaj piękną Pragę z nami!

 

 

 

Czytaj więcej: Praga

Praga nocą


Opis wycieczki:

Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Most Karola, Stare Miasto (Ratusz Staromiejski, Rynek, XV-wieczny Zegar Orloj), czas wolny, Koncert Grających Fontann (gra świateł, dźwięku i wody).  

 

 

 

Czytaj więcej: Praga nocą

Morawski Kras


Opis wycieczki:

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kompleksów jaskiń (Przepaść Macocha), przejażdżka łodzią, wjazd kolejką górską, czas wolny na drobne zakupy.

 

 

 

Czytaj więcej: Morawski Kras

Czeski Raj


Opis wycieczki:

Bożkowskie jaskinie, Czeskie Zamki, Prachowskie Skały, czas wolny na drobne zakupy.

 

 

 

Czytaj więcej: Czeski Raj

Skalne Miasto


Opis wycieczki:

Pisakowe formy skalne, wodospad, spływ po górskim jeziorku, spacer w wąwozie, czas wolny na drobne zakupy.

 

 

 

Czytaj więcej: Skalne Miasto

Liberec Frydlant


Opis wycieczki:

Wyjazd z Karpacza i przejazd do Liberca. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z kolekcją orchidei. Przejazd do miasteczka Frydlant na pograniczu Polski i Czech. Zwiedzanie zamku Frydlant : bogata ekspozyzja broni myśliwskiej i wojskowej oraz ciekawa ekspozycja dawnej kuchni zamkowej. Przejazd do Hejnic - barokowa bazylika mniejsza NMP. Przejazd do małego, uroczego uzdrowiska Laznie Libverda. Czas wolny.

 

 

 

Czytaj więcej: Liberec Frydlant

Skalne Miasto Park Safari


Opis wycieczki:

Piaskowe formy skalne, wodospad, spływ po górskim jeziorku, spacer w wąwozie, Ogród Zoologiczny z Parkiem Safari, czas wolny na drobne zakupy.

 

 

 

Czytaj więcej: Skalne Miasto Park Safari

Drezno


Opis wycieczki:

Zamek Drezdeński, Zwinger - Zespół Pałacowy, Galeria, Muzeum Historyczne, Katedra, Kościół, Fraunkirche, nowe centrum miasta, czas wolny na drobne zakupy.

 

 

 

Czytaj więcej: Drezno

Saksońska Szwajcaria


Opis wycieczki:

Konigstein (potężna twierdza z czasów Saskich), Stolpen - Zamek Augusta II Mocnego (miejsce więzienia Hrabiny Cosel), Skalne Baszty w zakolu Łaby.

 

 

 

Czytaj więcej: Saksońska Szwajcaria

Dolina Pałaców i Ogrodów


Opis wycieczki:

Wycieczka po odrestaurowanych pałacach i rezydencjach w Kotlinie Jeleniogórskiej. Mysłakowice, Łomnica, Wojanów i Staniszów zachwycają swoim pięknem i bogatą historią.

 

 

 

Czytaj więcej: Dolina Pałaców i Ogrodów

Śnieżka

 

Opis wycieczki:

Spacer z przewodnikiem na Śnieżkę, po drodze Schronisko Samotnia i Mały Staw. W drodze powrotnej możliwość zjazdu wyciągiem bądź powrót z przewodnikiem szlakiem do Białego Jaru.

 

 

 

Czytaj więcej: Śnieżka

Kotlina Jeleniogórska


Opis wycieczki:

Zamek Chojnik (Zbójeckie Skały, Zbójecka Grota), Szklarska Poręba (Wodospad szklarki, Wodospad Kamieńczyka - najwyższy w Polskich Karkonoszach), Muzeum Minerałów.
Czytaj więcej: Kotlina Jeleniogórska

Praga Sylwestrowa

 

 

Spacer po Pradze z przewodnikiem – Hradczany, Most Karola, Rynek Starego Miasta, czas wolny, obiad w restauracji z muzyką. Czas wolny na przywitanie Nowego Roku na Wacławskim Namesti.

Czas trwania wycieczki: 12.00 – 05.00

Czytaj więcej: Praga Sylwestrowa